بازدید کننده میهمان، خوش آمديد!      امروز 28 شهريور ماه ، 1396
 

اهداف انجمن

عضویت و همکاری

 اعضای هیات موسس و مديره


مجلات مرتبط

انجمن های مرتبط

 جستجو در کنفرانس ها


اساتيد و محققين

معرفي دانشجويان

اعضای جدید انجمن


آرشیو کنفرانس ها

شاخه های دانشجویی


واژه گزینی
مناسب ترین واژه معادل Periodogram چیست؟

دوره نما
دوره نگارنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 2

 
آقای دکتر علی امیری
 

آقای دکتر، با سلام لطفا خودتان را معرفی فرمایید:
     ** بسم الله الرحمن الرحیم . بنده علی امیری هستم عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه زنجان
مسئولیت شما در برگزاری این کنفرانس چیست ؟
     ** بنده دبیر کنفرانس هستم .
مراحلی که برای به ثمر نشستن این کنفرانس مدّنظر داشتید به چه ترتیبی پیش رفت ؟
خدا را سپاس میگوئیم که در تمامی مراحل به ما یاری رساند؛ از زمانی که به انجمن ماشین بینایی درخواست دادیم کار ما به خوبی پیش رفت و بزرگان این انجمن کمک کرده و ما موافقت تفاهم نامه برگزاری این کنفرانس را از اعضا گرفتیم. بعد از امضاء تفاهم نامه کارهای رسانه‌ای و اطلاع رسانی‌های کامل آغاز شد و سپس مرحله دریافت مقالات فرا رسید که بحمدالله استقبال بسیار خوبی صورت گرفت و 607 مقاله دریافت کردیم. با توجه به تعداد بسیار زیاد مقالات و نیاز به 3 داور برای هر مقاله - یعنی حدود 1800 نفر داور-  کار بسیار سنگینی آغاز شد که البته دوستان بزرگوار در تمامی دانشگاه ها دلسوزانه با ما همکاری داشته و بسیاری حقیقتا از جان مایه گذاشتند؛ بدین ترتیب ما توانستیم در موعد مقرر داوری ها را جمع آوری کنیم و همچنین طی جلساتی با کمیته علمی بزرگواران در جمع بندی نظرات و تصمیم گیری در صورت وضعیت مقالات به ما کمک کردند. سپس مشغول کارهای اجرایی کنفرانس یعنی بحث چاپ و آماده کردن کتابچه چکیده مقالات ، ثبت نام ، اسکان ، آماده سازی محوطه مربوط به کنفرانس ، بحثهای پشتیبانی و مسائل دیگر شدیم تا اینکه امروز با افتخار اعلام میکنیم که توانستیم حداقل استانداردها را رعایت کرده و دِینی که بایستی به جامعه دانشگاهی و مردم هوشمند ایران اسلامی ادا میکردیم را تاحدی در حرفه خودمان به جا آوردیم. امیدواریم که خداوند یاری‌رسان ما باشد تا همیشه در این مسیر درست حرکت کنیم و از منظر حرفه خود ماشین بینایی و پردازش تصویر به هدف اصلی که اعتلای نام ایران اسلامی در مجامع بین المللی است دست یابیم.
انشالله . بنظر شما بر اساس چه برتری‌هایی دانشگاه زنجان بین دانشگاه هایی که درخواست برگزاری کنفرانس را داده بودند انتخاب شد ؟
     ** من فکرمیکنم این سوال را بزرگواران در انجمن پاسخ گویند بهتر است چون ما فقط تلاش کردیم توانایی‌های دانشگاه زنجان را انعکاس بدهیم؛ تعداد هیئت علمی ، مشخصات برنامه ای که داشتیم و ظرفیت‌هایی که در دانشگاه زنجان وجود دارد. ما توانستیم در طی پیشنهادی این توانایی ها را به انجمن اعلام کنیم که خوشبختانه بزرگان به ما اعتماد کردند و ما این امتیاز بسیار ارزشمند و تاریخی برای گروه کامپیوتر دانشگاه زنجان را به دست آوردیم و این کنفرانس برگزار شد.
پس قطعاً برطبق فعالیتهای خوبی که در دانشگاه شما برگزار میشده این انتخاب صورت گرفته است! شما چه امتیازاتی را در دانشگاه خود میبینید ؟
     ** اگر تعریف نباشد دانشگاه زنجان مسیر بسیار خوبی را طی کرده است؛ در ابتدا در گروه کامپیوتر کار خود را با 2 هیئت علمی در سال 1376 شروع کرده و امروز مفتخر است که 16 هیئت علمی دارد که درحال حاضر 9 استادیار مشغول فعالیت بوده و بقیه دانشجوی دکترا هستند که بزودی به جمع خواهند پیوست و به همین شکل ما در حال جذب نیروهای بیشتر هستیم؛ نیروهای توانمند و متفکر. علاوه بر این دانشگاه زنجان مفتخر است که توانسته در مقطع تحصیلات تکمیلی در سطح کارشناسی ارشد وامسال نیز در سطح دکترا در رشته هوش مصنوعی و بویژه گرایش ماشین بینایی و پردازش تصویر مجوز اخذ دانشجو را بگیرد و ما از سال تحصیلی جاری 4 دانشجوی دکترا طبق نتایج اعلام شده خواهیم داشت که تمام تلاش ما این است که از این ظرفیت استفاده کرده تا انشالله گام‌های بزرگتری را جهت ارتقاء سطح علمی و کیفی دانشگاه زنجان برداریم. خوشبختانه ریاست محترم دانشگاه آقای دکتر افشارچی عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر نیز هستند و حمایت قاطبه و حقیقتاً بی دریغ از این گروه دارند و درواقع کنفرانسی که میبینید نتیجه حمایتهای ایشان بوده که ما را همیشه مورد لطف خود قرار داده‌اند و همه امکانات مورد نیاز را فراهم کرده‌اند که ما توانستیم با اعتماد بیشتری گام برداریم. قطعا روند دانشگاه و حمایتهای ایشان به همین شکل ادامه خواهد داشت و اطمینان دارم در آیندۀ نزدیک دانشگاه زنجان خواهد توانست - با نیروهایی که درحال تحصیل هستند و برخواهند گشت-  به‌عنوان یکی از قطب های گروه کامپیوتر و بویژه ماشین بینایی و پردازش تصویر مطرح باشد .. انشالله .
در این دوره کنفرانس علاوه بر دستاوردهای کلی که در هر کنفرانسی دنبال میشود آیا هدف و نکته خاصی را مدنظر داشتید ؟
     ** هدف ما این بود که بتوانیم نخبگان ، برجستگان ، پژوهشگران و صنعتگران را در یک جا جمع کنیم، تحقیقات مطرح در حوزه ماشین بینایی را به همفکری بگذاریم و علاوه بر آن از دید دانشجوهای دانشگاه های مختلف تحقیقات گوناگون را به سمع و نظر آنها برسانیم، با این امید که ایشان هم از چالش‌های تحقیقاتی مطلع شده و با اساتید بزرگوار صحبت کنند تا انشالله در تمامی دانشگاهها حرکتی عمیق و گسترده به سمت ارتباط دانش و تکنولوژی قوت بگیرد و به زودی به روزی برسیم که رفاه اجتماعی و امنیت ملی به سطح بالای خود رسیده باشد.
شما خیلی دلسوزانه صحبت میکنید ، انشالله به تمامی این اهداف عالی دست یابید. آقای دکتر امیری، تا اینجا به عنوان دبیر کنفرانس با شما آشنا شدیم ، لطف بفرمائید به عنوان سوال پایانی درمورد خودتان و شاخه فعالیتتان توضیحی بفرمائید.
     ** بنده فارغ التحصیل دکترای هوش مصنوعی و رباتیک از دانشگاه علم و صنعت هستم و توفیق دانشجویی آقای دکتر محمود فتحی را داشته‌ام . بحث تحقیقاتی بنده در زمینه پردازش تصویر بوده و درحال حاضر بطور ویژه برروی شناسایی الگوها در Pattern Recognition یا بازشناسی الگو کارمیکنم. دانشجویی هایی که داریم و تحقیقاتی که انجام میدهیم نیز بیشتر در این حوزه میباشد.
ممنونم. برای شما در تمامی مراحل کاری و اجرای هرچه بهتر کنفرانس تا آخرین مرحله آرزوی موفقیت داریم.

شما می‌توانید سایر اطلاعات در مورد جناب آقای دکتر امیری را در این صفحه مشاهده بفرمایید:
 http://www.znu.ac.ir/members/amiri_ali
و یا برای برقراری ارتباط با ایشان از این پست الکترونیکی استفاده نمایید:
پست الکترونیکی : a_amiri@znu.ac.ir

تاریخ مصاحبه : 20 شهریور 1392

بازديد : 5753 بار
آخرین اخبار
   خبرخوان 

مجله انجمن

Upcoming Conferences--------------------------------------

دهمين کنفرانس بينائي ماشين و پردازش تصوير ايران

--------------------------------------Computer Science Conference Search

Usc Computer Vision Conferences List

Wiki Call For Paper

IAPR Conference Schedule

Computer Vision Event List

IEEE Computer Society Conference Calendar

ISC - Conferences

Microsoft Academic Search


هدی سیستم

صفحه اصلي |  جستجو |  سوالات متداول |  معرفی به دوستان |  مدیر سایت

تمامي حقوق براي انجمن ماشين بينايي و پردازش تصوير ايران محفوظ مي باشد.